kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

AICA Türkiye’den 16. İstanbul Bienali’ne özel panel serisi

23 Ekim 2019

AICA Türkiye, 16. İstanbul Bienali‘ne paralel olarak 26 Ekim Cumartesi günü 12.30 – 18.30 saatleri arasında Pera Müzesi‘nde Antroposen Çağında Disiplinlerarası Karşılaşmalar” başlıklı bir panel serisi düzenliyor.

AICA Türkiye üyeleri Gizem Gedik ve İlker Cihan Biner tarafından yönetilecek paneller, bu yıl 14 Eylül – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında Yedinci Kıta teması ile gerçekleşen 16. İstanbul Bienali’ne paralel olarak yaşadığımız dünyanın içinde bulunduğu jeolojik çağ olan Antroposen’e odaklanıyor.

Çıkış noktasını Bienal temasından alacak olan panel dizisi, 1987 yılından bu yana İstanbul’da gerçekleşen Bienal’i hem bir sergi modeli olarak ele almak, hem de bu yılın kavramsal çerçevesini değerlendirmek amacıyla düzenleniyor.

İstanbul Bienali’nin tarihsel seyri ve geçmişten bugüne kavramsal çerçevelerinin değerlendirilmesiyle başlayacak olan program; Antroposen’i sosyoloji, edebiyat ve sanat gibi farklı alanlarda ele alan tartışmalar ve bu alanda çalışan sanatçıların kendi pratikleri üzerine gerçekleştireceği sohbetle devam edecek.