kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

AICA’dan genç sanat eleştirmenleri için açık çağrı

21 Haziran 2018

International Association of Art Critics (AICA) ve AICA Ödül Komitesi, AICA Taiwan’ın desteğiyle, 6. AICA Incentive Award for Young Art Critics için açık çağrı yayınladı. Son başvuru tarihi 10 Kasım 2018.

AICA, bu yıl Asya-Pasifik bölgesinde veya Asya-Pasifik sanat sahnesiyle üretilen çağdaş sanat eserini ele alan bir konu (bir sergi, bir bienal, bir sanatçının profili vb.) üzerine bir makale veya inceleme sunmaları için dünyanın her yerinden genç sanat eleştirmenlerini davet ediyor. Kazanan, Taipei’deki AICA Congress’e ve 14 – 21 Kasım 2018 tarihleri arasında Tachung, Tainan ve Kaohsiung’a düzenlenmesi planlanan bir kongre sonrası gezisine katılmak için gidiş-dönüş biletine sahip olacak.

Kriterler:

  • Eleştirmenler 10 Kasım 2018 tarihinde 40 yaşında veya daha genç olmalı.
  • Makale veya incelemeleri, Asya-Pasifik bölgesindeki çağdaş sanatla ilgili olmalı.

Önceki ödül sahipleri arasında Franck Hermann Ekra (Fildişi Sahili), Alessandra Simões Paiva (Brezilya), Sebastian Baden (Almanya), Lee Sun Young (Güney Kore) ve Victor Wang (Kanada/Birleşik Krallık) var.