Akbank Sanat’ta yarıyıl tatili için atölye çalışmaları

24 Ocak 2017

Akbank Sanat, çocukların yarıyıl tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini isteyen tüm aileleri çağdaş sanat atölyelerine davet ediyor. Yaratıcı dramadan oyuncak heykel ve mozaiğe, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek atölyelerde, hafta içi, hafta sonu ve çeşitli gündüz saatleri seçenekleri bulunuyor.

Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi (6-12 yaş)

Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi’nde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis’in su içinde suluboya tekniğini öğrenip, kendi eserlerini yaratıyor.

Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım (6 -14 yaş)

Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım atölyesi ile 6-14 yaş grubu çocuklar önce dünyaca ünlü tablolara ait detayları kendi yorumlarıyla resmediyor, ardından eserlerinin sihirli bir şekilde sanat yüklü kolyelere dönüşmesine şahit oluyor.

Selfie Çiziyorum (6 – 14 yaş)

Selfie Çiziyorum atölyesi ile çocuklar, ayna karşısında, farklı ruh hallerinin yüzlerine nasıl yansıdığını deneyimleyerek, kağıda aktarıyor.

Şirin Böcekler Orkestrası (8 – 12 yaş)

8-12 yaş grubu çocuklar edebiyat, müzik ve tasarım bir araya getiren Akbank Sanat “Şirin Böcekler Orkestrası” atölye çalışması ile birlikte okumanın keyfine varıyor, klasik müziği tanıyor ve hareket eden minik robot böcekler tasarlıyor.

Kağıttan Holograma (8 – 12 yaş)

Yaratıcı drama tekniklerinden yararlanarak gerçekleştirilen Kağıttan Holograma atölye çalışmasında 8-12 yaş grubu çocuklar etkinlik sonunda öyküdeki kelimeleri holograma dönüştürüyor.

Oyuncak Heykel Atölyesi (7 – 14 yaş)

7-14 yaş grubu çocuklar bu atölye çalışmasında hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

Mozaik Heykel Atölyesi (7 – 14 yaş)

7-14 yaş grubu çocuklar Akbank Sanat’ın yeni atölye çalışması, Mozaik Heykel Atölyesi ile yumuşak ve rengarenk parçaları birleştirerek hem becerilerini hem de hayal güçlerini geliştirecekler.

Mini Mozaik Atölyesi (7 – 12 yaş)

Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat’ta sizleri bekliyor!

Sanatın Yapı Taşı: Oyun (7  – 14 yaş)

3-boyutlu sanat yapma deneyimi yaşayacakları etkinlikte çocuklar, ekleyerek yapma/yaratma tekniğini kullanarak hayal güçlerini harekete geçiren, kendilerini geliştiren eğlenceli dakikalar yaşayacaklar.

Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9 – 12 yaş)

Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller atölye çalışması ile sanat içimize işleyecek ve adeta vücudumuzun bir parçası olacak. Ellerimiz ve kollarımız bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek.

Ailece Mozaik Vazo Atölyesi

Rengarenk polimer killeri kullanarak “Millefiori” tekniği ile yapacağınız mozaik parçaları ile sade bir cam vazoyu rengarenk bir vazoya dönüşerek hem ailece kaliteli vakit geçirip eğlenenin, hem de muhteşem vazonuz ile evinizi süsleyin.