kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Akdeniz Film Enstitüsü’nden çağrı

14 Mart 2018

MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) her sene Avrupalı ve uluslararası film yapımcılarına grup çalışmaları, özel danışmanlar ve proje araştırmaları ile senaryo ve proje gelişimi için etkili ve yoğun ileri düzey bir program sunuyor. Akdeniz Film Enstitüsü’nün bu yıl gerçekleşecek (MFI) Senaryo Atölyesi için başvurular devam ediyor.

Proje ile başvurmak isteyen katılımcılar için son başvuru tarihi 26 Mart 2018. Projesiz başvurmak isteyen katılımcılar için son başvuru tarihi 20 Nisan 2018.

Film yapımcıları, sene boyunca 2 defa Yunan adalarında ve 2 defa online olarak düzenlenen atölyelerde sinemacılar ile bir araya gelip küresel platformda ilerleme metotlarını öğrenirken fikir ve projelerini geliştirme fırsatı buluyor.

Enstitü’nün ana faaliyet alanı olan MFI Script 2 Film Workshops, ileri düzeyde bir metin ve proje geliştirme programı. MFI, katılan senaryoların workshop boyunca metin analizi, revizyon, yeniden yazma ve dramatik etkisi hakkında destek almalarını sağlıyor. Ayrıca projelerin prodüksiyon potansiyeline ve çekim süreçlerine de yardımcı oluyor.