kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Al Balad Art Residency için açık çağrı

5 Şubat 2020

Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı, Al Balad Art Residency programı için sanatçılara, küratörlere ve sanat yazarlarına açık çağrıda bulunuyor. 12 Mayıs – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Cidde’de gerçekleşecek olan program için son başvuru tarihi 29 Şubat 2020

Art Residency | Al Balad; zaman, alan, kabul edilen işbirlikleri ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlayan, tamamen finanse edilen rezidanslar aracılığıyla sanat uygulayıcılarının yaratıcı gelişimini destekliyor. Program, Suudi merkezli ve uluslararası sanatçılara, küratörlere, sanat yazarlarına, tarihçilere ve eleştirmenlere açık.

Eleştirel düşünmeyi, kültürel alışverişi ve toplumsal erişimi teşvik eden program, katılımcıları, köklü ancak çok az keşfedilmiş bir tarihe sahip bir şehirden ilham almaya davet ediyor. Art Residency | Al Balad, şehirde bulunan genç ve dinamik sanat ortamı arasında diyalog ve kültürel alışverişin yanı sıra stüdyoların bulunduğu yerde yaşayan ve çalışan topluluğa erişmeyi ve onlarla sohbet etmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.