kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Alfa 2021 için başvurular başladı

9 Mart 2021

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, üç yıl önce ilki yapılan Alfa serisine bu yıl da yine “Alfa 2021” ile devam ediyor. Alfa 2021 için son başvuru tarihi 23 Mayıs 2021.

Alfa; Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, her yıl değişen bir jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu yılın jürisinde küratör Necmi Sönmez, galeri direktörü Azra Tüzünoğlu, akademisyen Esra Aliçavuşoğlu, sanatçı Burçak Bingöl ve koleksiyoner Ömer Özyürek yer alıyor.

Program, yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video ve grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişilerin başvurularına açık. İçinde bulunduğumuz özel durum sebebiyle gerçekleştirilecek serginin açılış tarihi daha sonra açıklanacak.