kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Alfa 2022 için başvurular başladı

9 Mart 2022

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, Alfa serisine ve açık çağrısına devam ediyor. Alfa 2022 için son başvuru tarihi 22 Mayıs 2022.

Alfa sergileri, Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, 2018’den beri her yıl değişmek koşuluyla sanatçı, koleksiyoner, küratör ve kademisyenin oluşturduğu jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu yılın jürisinde akademisyen ve küratör Ahu Antmen, koleksiyoner Ari Meşulam, galeri direktörü ve küratör Ezgi Yılmaz, sanatçı Mehtap Baydu ve sanatçı ve akademisyen Ümmühan Yörük yer alıyor.

Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişiler açık çağrıya başvuruda bulunabiliyor.