kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ALİKEV Genç Sanatçı Fonu başvuruları devam ediyor

13 Şubat 2018

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için Genç Sanatçı Fonu (GSF) projesini hayata geçirdi. Bu proje ile genç sanatçılar, belirlenen tema üzerinde sanat dalı sınırı olmaksızın yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Bu yıl değerlendirmelerin “Barış” temasına göre yapılacağı ALİKEV GSF’ye başvurular için son gün 28 Şubat 2018.

Genç sanatçıların fikirlerini sanat eserine dönüştürebilmelerine destek olmak amacıyla başlatılan GSF’de her yıl belirlenen tema çerçevesinde sanatçılar, sanat dalı sınırı olmaksızın projeleriyle fona başvuru yapabilecek. Fonun amacına uygun olarak, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.

Başvuru yapabilmek için ise; 1 Ocak 1988 ve sonrasında doğmuş olmak yeterli. Tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Desteklerin eser başına en fazla 5 bin TL olarak belirlendiği fonda; eserin üretimi için gereken ahşap, metal, tuval gibi malzemeler, küçük araç-gereçler, fotoğraf veya heykel stüdyosu ayarlanması, malzemelerin nakliyesi ile değerlendirme komitesinin uygun gördüğü diğer destekler de verilecek.

Başvuru için kurumun web sitesinde yer alan Genç Sanatçı Fonu Başvuru Formu’nu indirerek doldurmanız ve “Genç Sanatçı Fonu” konu başlığı ile bilgi@alikev.org e-posta adresine göndermeniz gerekiyor. Başvuru koşulları ile ilgili diğer tüm ayrıntılara “Genç Sanatçı Fonu Yönerge” dokümanından ulaşabilirsiniz.