kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Allianz, MoMA’nın güncel sanat sergilerinin kurumsal sponsorluğunu üstlendi

13 Haziran 2016

Sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden Allianz, kültür ve sanata verdiği desteğin kapsamını artırıyor. Son olarak dünyanın en önemli modern sanat müzelerinden MoMA ile işbirliği yapan Allianz, müzenin güncel sanat sergilerinin kurumsal sponsorluğunu üstlendi.

Allianz Grubu sanatın farklı alanlarda birçok kurum ve kişiyi destekliyor. Gençlerin sosyal gelişimini müzik eğitimi ile desteklemek amacıyla, Allianz Global Marka Elçisi, ünlü piyanist Lang Lang tarafından kurulan Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile 2013’ten bu yana işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin bir ürünü olarak çalışmalarını sürdüren Allianz Gençler Müzik Kampı da, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden, 8-14 yaş arası 10 yetenekli genci bir araya getiriyor.

Allianz Türkiye ise genç müzisyenlere verdiği desteği, temel amacı mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak olan Barış İçin Müzik Vakfı’nın öncü kurumsal, her yıl ülkenin tüm konservatuarlarından seçilen 100 genç müzisyenin bir araya gelmesiyle oluşturulan Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın kurumsal destekçiliğini üstlenerek sürdürüyor.

Güncel sanata da destek veren Allianz Türkiye, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen, dünyanın en önemli sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen İstanbul Bienali’ne sağladığı katkının yanı sıra, yeni merkezi Allianz Tower’da da Türkiye’nin yeni nesil sanatçılarının çalışmalarına yer veriyor.