kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Alper Turan 2019 Curatorial Intensive New Orleans’ta

27 Mart 2019

2019 Curatorial Intensive in New Orleans: Public Symposium, 28 Mart 2019 tarihinde Contemporary Arts Center New Orleans‘ta gerçekleşecek. Sempozyumda, 2019 Curatorial Intensive New Orleans programı katılımcıları sergi fikirlerini ve projelerini sunacaklar. Katılımcılar arasında Türkiye’den Alper Turan da yer alıyor. Alper Turan’a SAHA Derneği destek verdi. 

Curatorial Intensive, fikir alışverişinde bulunmak, küratöryel uygulamaları geliştirmek gibi fırsatlar için gelişmekte olan küratörleri bir araya getiren bir haftalık bir profesyonel gelişim programı.

Programda yer alan katılımcılar: Ariana Faye Allensworth (Brooklyn, New York), Laura August (Houston, Texas), Nic Brierre Aziz (New Orleans, Los Angeles), Joel Butler (Madrid, İspanya), Taylor Bythewood-Porter (West Hollywood, Kaliforniya), Courtney Lynne Carter (Haverford, Pensilvanya), Amy Crum (New Orleans, Los Angeles), Leandro Martínez Depietri (Chicago, Ilinois), Luis Carlos Manjarrés Martínez (Bogotá, Kolombiya) Lena Johanna Reisner (Berlin, Almanya), Wil Ruggiero (Chicago, Illinois), Juliana Steiner (New York, New York), Alper Turan (İstanbul, Türkiye)