kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Alt’tan konuk sanatçı programı: Alt 001

9 Ağustos 2017

A Corner in the World X bomontiada Alt, genç sanatçılar ve topluluklar için yeni bir konuk sanatçı programı başlatıyor. Alt 001 programıyla kariyerlerinin başındaki sanatçılar 3 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında sürecek program boyunca stüdyodan ve danışmanlık olanaklarından yararlanabilecek. Sanatçılar, performans sanatları alanında geliştirdikleri projelerle başvuru yaparak bomontiada Alt’ta projeleri için stüdyo alanında çalışmalar yapabilecek. Projelerini geliştirme aşamasında danışmanlık ve prodüksiyon desteği alarak performanslarını ya da projenin farklı aşamalarını paylaşma imkânı bulabilecek. Son başvuru tarihi 28 Ağustos 2017.

Programa katılmak için

Programa 30 yaş altında ya da ilgili alanlardaki eğitimini en fazla üç yıl önce tamamlamış sanatçılar katılabiliyor. Bu yıl programa kabul edilecek bir sanatçı ya da topluluk 10 Eylül tarihinde açıklanacak.

Programa katılmak isteyen genç sanatçılar çok disiplinli projelerle bomontiada.com/alt001 adresinden indirdikleri başvuru formunu doldurarak, 28 Ağustos 2017 tarihine kadar infoalt@bomontiada.com adresine göndererek başvuru yapabilir.