kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Altyazı yoluna e-dergi formatında devam ediyor

16 Kasım 2020

Yayın hayatına Eylül 2001’de başlayan, 200’ün üzerinde matbu yayın çıkaran ve 2021’de 20. yaşını kutlayacak Altyazı Sinema Dergisi, yoluna e-dergi formatında devam ediyor.

201. sayısından itibaren okuyucu dostu yepyeni bir e-dergi formatıyla çevrimiçi dergicilik anlayışına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Altyazı’ya, dijital abonelik sisteminden ulaşılabiliyor. Okuyucuların altyazi.net üzerinden satın alabileceği abonelik paketleriyle kullanıcılar derginin son sayısının yanında eski sayıların da bir kısmına ulaşabiliyor. Her ay farklı bir temanın etrafında şekillendirilen kapsamlı dosyalara yer veren dergide, önümüzdeki süreçte sinemalarda ve dijital platformlarda gösterilen filmlere dair özgün içerikler ve yeni köşeler de yer alacak.

Pandemi nedeniyle periyodik matbu yayınını durduran Altyazı, basılı dergileri özleyen okurlarını da unutmuyor. Altyazı bundan sonra uzun süre bayilerde kalacak özel sayılarla takipçilerinin Altyazı arşivlerine yeni katkılar sunacak. Derginin sinema tarihine özgün bir bakış açısıyla yaklaşan 200. özel sayısı çok yakında raflardaki yerini alacak.