kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Anadolu yakasının yeni kültür mekânı: DasDas

17 Nisan 2017

Kültür-sanat konusunda İstanbul’un üvey evladı Anadolu yakası yeni bir kültür-sanat merkezine kavuştu. Sanat, eğlence ve gurme alanlarında farklı içerikleri bir araya getiren DasDas, iş adamı Muzaffer Yıldırım, oyuncular Mert Fırat ve Didem Balçın ile ünlü müzisyenler Harun Tekin ve Koray Candemir’in öncülüğünde hayat buldu. 8 Nisan’da Batı Ataşehir’de kapılarını açan mekân, özellikle sahne sanatları ve mutfak alanında yeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

DasDas, tek bir alanda birbirine organik olarak bağlı mekânlarıyla tüm güne yayılacak bir deneyim sunmayı hedefliyor. Tek işlevli mekânların aksine, DasDas’ta keyfi tüm güne yaymak mümkün.

DasDas Sahne’de izleyiciler modern yorumlar ve klasik uyarlamalarla, deneyimli isimlerin yer aldığı birbirinden keyifli oyunlar, stand up gösterileri ve DasDas prodüksiyonu yepyeni oyunlarla buluşacak. DasDas, müzikseverler için de sezon boyunca rock, caz ve bağımsız müziğin önde gelen isimlerini performans sahnesinde ağırlayacak. Belirli müzik türlerine ayrılmış günlerin yanı sıra, düzenli sahne alan gruplar ve sevilen isimlerin mekâna özel hazırladığı projeler de yer alacak. DasDas Atölye’de ise birbirinden usta isimler kültür-sanat atölyeleri düzenleyecek, söyleşi ve imza günleri olacak.