kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ankara Genç Sanat Bienali Forumu CerModern’de

28 Kasım 2017

CerModern, 1 – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Genç Sanat Bienali Forumu’na ev sahipliği yapıyor. Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan Bienal Forumu, en geniş kapsamıyla küresel kültür olgusu üzerinden Ankara’da bir genç sanat bienali dinamiğini tartışmayı hedefliyor.

Sanatçılar, akademisyenler ve kültür sanat alanında çalışan uzmanların katılımıyla bir Bienal yapısının tanımlanması ve yol haritasının oluşturulması amacını taşıyan etkinliğin katılımcıları arasında 4. İstanbul Bienali küratörü Dr. Rene Block, ZKM Medya Sanatları Müzesi yönetmeni Profesör Franz-Bernhard Serexhe, Profesör Marcus Graf, Profesör Ahmet Gürata, sanatçı-yazar Andreas Treskeyer ve Profesör Tansel Türkdoğan yer alıyor. CerModern Sanat Programları Yönetmeni ve Bienal Forumu Genel Koordinatörü Zihni Tümer, iki gün sürecek etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası pratikleri ve iyi uygulama örneklerini bir tartışma ve öğrenme platformu aracılığıyla bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirtiyor.

CerModern’in yürütücülüğünde gerçekleşecek olan etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Genç Des programı, Goethe Enstitüsü ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.