kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ankara’daki Yaratıcı Girişimcilik Programı için başvurular başladı

12 Şubat 2020

British Council tarafından Viveka iş birliğiyle ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlenen Yaratıcı Girişimcilik Programı, 27 – 29 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşiyor.

Yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olan üç günlük program için başvurular 9 Mart 2020 tarihine kadar devam ediyor.

Birleşik Krallık merkezli inovasyon vakfı Nesta tarafından geliştirilen ve British Council aracılığıyla dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen Yaratıcı Girişimcilik Programı, 2014’ten bu yana Türkiye’de dokuz şehirde 250’den fazla yaratıcı girişimcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaratıcı Girişimcilik Programı, eğitim öncesinde 5 Mart’ta CoZone’da düzenlenecek Meetup etkinliği ile başlayacak ve yaratıcı endüstriler alanındaki işletme sahibi girişimcileri ve programla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenleri ağırlayacak. 9 Mart’a kadar programa yapılan başvurular arasından seçilen girişimciler, tasarım, prototipleme ve prototiplerin gerçek müşteriler ile test edilmesi süreçlerini kapsayan ve ürün geliştirme süreçlerindeki riskleri minimuma indirmeyi hedefleyen Sprint etkinliğine davet edilecekler. 19 Mart tarihinde, yine CoZone’da gerçekleşecek Sprint etkinliğinin sonunda yapılan sunumlar ile jüri tarafından seçilen kişiler veya takımlar, Yaratıcı Girişimcilik Programı’na katılmaya hak kazanacaklar.

Yaratıcı Girişimcilik Programı, katılımcılara üç gün boyunca iş fikirlerini geliştirmekten, potansiyel müşterileri tespit etmeye ve finansal durumlarını değerlendirmeye kadar başarılı bir iş kurmanın ve yürütmenin belli başlı yönlerini öğrenme ve pratik beceriler kazanma imkanı sunuyor. Eğitim programı, Jason Lau, Esra Gönen ve Atılım Şahin olmak üzere Nesta akreditasyonuna sahip üç Yaratıcı Girişimcilik Eğitmeni tarafından yürütülecek. Eğitmenler, yaratıcı girişimcilere iş fikirlerini keşfetmelerinde ve iş tekliflerini geliştirmelerinde yardımcı olurken, aynı zamanda onlara hedefleri ve motivasyonları ile örtüşen bir iş modeli ortaya çıkarabilmeleri için de yol gösterecek.

Yaratıcı Girişimcilik Programı size göre mi?

Yaratıcı Girişimcilik Programı, henüz tasarı aşamasında güçlü bir iş fikri bulunan, işletmeleri kurulum aşamasında olan (0-3 yıl) veya henüz olgunlaşmamış bir yaratıcı işi olan ve büyük bir değişim planlayan yaratıcı girişimcilere yöneliktir. Program reklamcılık, mimarlık, kültür-sanat, zanaat, tasarım, moda, oyun, müzik, yayıncılık, teknoloji, televizyon ve sinema gibi yaratıcı sektörlere odaklanmaktadır.