kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Anna Laudel Contemporary​’de “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor​”

6 Eylül 2017

Anna Laudel Contemporary​, 7 Eylül – 13 Ekim 2017 ​tarihleri arasında Huma Kabakcı ​ve Mine Küçük ​küratörlüğünde gerçekleşecek “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor​” ​isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Farklı malzemeler ve tekniklerle iş üreten, yerli ve yabancı 16 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçki sunan sergi, geçmişi, bugünü ve birbirleriyle olan ilişkiyi güncel sanat eserleri üzerinden tanımlıyor, günlük hayatlarımızda tanık olduğumuz olayları ve nesneleri yeniden yorumlarken, aynı zamanda tarihin günümüzdeki yaşamlarımızı şekillendirdiği gerçeğinden yola çıkıyor.

Sergide eseri yer alan sanatçılar: Sami Aslan​, Burçak Bingöl​, Hera Büyüktaşçıyan​, Ahmet Civelek​, Onur Hastürk​, Patrick Hough​, Bilal Hakan Karakaya,​ Seçil Kınay​, Hasan Kıran​, Maude Maris, Ardan Özmenoğlu​, Murat Palta​, Shahpour Pouyan, Gazi Sansoy​, Elvan Tekcan​ ve Pınar Yolaçan​.

Sergiye aynı zamanda TORK Dance Art ​ekibinin “Gövde-Geçmişe Akan Şimdi”​ isimli performans enstalasyonu ve ayrıca küratöryal tur ve sanatçı konuşmalarının yer aldığı, 15. İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen etkinlik programı eşlik edecek.