kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Anna Laudel Kazancı Yokuşu’na taşınıyor

30 Ağustos 2021

2016 yılından beri Karaköy Bankalar Caddesi’nde yer alan, yurt içinde ve yurt dışında birçok sergi gerçekleştiren ve uluslararası fuarlarda temsil ettiği sanatçılarla yer alan Anna Laudel, yeni sezonunu Kazancı Yokuşu’nda yer alan yeni yerinde karşılamaya hazırlanıyor.

Anna Laudel’in yeni mekânı, geniş galeri alanı ve engelli girişi dahil olmak üzere 1000 metrekarenin üzerinde bir alana yayılıyor. Mekânın büyümesiyle küratoryal açıdan daha kapsamlı sergilere ve etkinliklere ev sahipliği yapacak olan galeri, temsil ettiği sanatçılarla birlikte büyümeye devam ederek, İstanbul’un kültür-sanat haritasında aktif rol oynayan uluslararası bir güncel sanat mekânı olmayı hedefliyor. Kazancı Yokuşu, 45 numarada yer alan yeni adresiyle, Galataport’tan başlayarak Atatürk Kültür Merkezi’ne uzanacak olan “Beyoğlu Kültür Yolu” rotasında konumlanan Anna Laudel’e Taksim Meydanı ve Fındıklı üzerinden ulaşmak mümkün. Anna Laudel, yeni mekânının kapılarını Eylül ayında açarak, 2021-2022 sanat sezonunu Ramazan Can’ın eserlerinden oluşan kapsamlı bir seçkinin sunulacağı kişisel sergi ile karşılamaya hazırlanıyor