kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Antalya Kültür Sanat 1 yaşında

15 Eylül 2016
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından geçtiğimiz yıl Antalya’nın kültür-sanat alanındaki etkinlikleri ile öne çıkması, şehrin kültür ve sanat odaklı gelişmesi vizyonuyla kent merkezinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski yönetim binası yerine inşa edilen Antalya Kültür Sanat, 16 Eylül‘de kuruluşunun birinci yılını geride bırakıyor. Antalya Kültür Sanat’ın mimari projesi Dr. Mimar Sinan Genim tarafından hazırlandı, sergileri ise Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi işbirliği ile düzenleniyor.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, dünyada birçok kentin ‘kültür odaklı kentsel gelişim’ projelerine öncelik verdiğini belirterek, kent içindeki eski hizmet binasını kültür ve sanatın hizmetine sunduklarını belirtti. Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eski hizmet binamızı, gelir getirici projelere dönüştürebilir, satabilir, kiraya verebilirdik. Burası bir iş merkezi, AVM, dershane olarak değerlendirebilirdik.  Ancak ATSO olarak bizde kültür ve sanata daha fazla yatırım yapılmasının kentsel yaşam kalitesini yükselteceği inancıyla, bir yıl önce Antalya Kültür Sanat projesini başlattık ve hizmete soktuk. Antalya; mimarisiyle, cazibesiyle, kültür ve sanata katkısı ile fark yaratan bir esere kavuşmuş oldu.

Antalya Kültür Sanat ilk olarak Cecil Beaton ve Luigi Mayer’in sergilerini Antalyalılarla buluşturdu. 16 Eylül 2015 tarihinde ise dünyaca ünlü sanatçı Picasso’nun ‘Picasso: Kadın ve Boğa’ sergisi ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in eşsiz arşivi ‘Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya’ fotoğraf sergilerine 6 ay boyunca ev sahipliği yaptı. 30 Mart’tan bu yana ise Amerikan pop kültürünün ikonik isimlerinden Andy Warhol’un ‘Herkes için Pop Sanat’ sergisi devam ediyor.