are projects’ten destek çağrısı

23 Nisan 2020
Antalya’nın ilk bağımsız çağdaş sanat alanı are projects, henüz yeni kurulmasına rağmen içinde bulunduğumuz kriz nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
Are Projects, Fongogo üzerinden başlattığı destek kampanyası ile gelecek desteği mekânın Haziran ayına kadar olan temel kira ve devam eden bağlı olduğu faturalarını karşılamak için bekliyor ve Haziran ayında yeniden işlerinin başına dönebilmeyi umut ediyor.

Merhabalar,
Global bir krizin içindeyiz, maalesef binlerce insanımızı kaybettik ve ediyoruz. Dünya üzerindeki değişen kültür, sanatçılar tarafından yorumlanıp bizlere iletiliyor. İklim değişikliği, şans eşitsizliği, düşünce özgürlüğü gibi üzerine çalışmaya devam ettiğimiz projeler ile daha proaktif alanların iyileşmesine yol açtığını önemle belirtmek istiyoruz. Genç bir oluşumuz, mecvut imkânlarımız ile sanatçılara üretim alanı, malzeme desteği, sergi, konuşma programları, akademik ve sivil çalışma grupları, sanat kitaplığı, ortak çalışma alanımız ile ev sahipliği yaptığımız oluşumları arka planımızda gönüllü kalabalık bir ekiple hayata geçiriyoruz.
Koronavirüsün birçok alanda etkileri olduğu gibi kültür-sanat ortamında da maalesef etkilerini görmekteyiz. Antalya’nın ilk açık sanat alanı olarak bizim de bu durumdan etkilendiğimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.
Are, 2019 yılında resim sanatçısı Baran Kurtoğlu ile grafik ve dövme sanatçısı Gül Yavuz tarafından kuruldu. Yetiştiğimiz ve eğitim aldığımız yıllarda eksikliğini hissettiğimiz doneleri ortak çalışıp ürettimiğiz bu alanı kar amacı gütmeden paylaşarak açık güncel sanat ve dialog alanı haline getirmeyi hedefledik. Antalya’da kurulan bu hub’ın amacı toplumların çağdaşlaşması için sanatın gündelik hayat pratikleri içinde daha fazla yer bulması, sanat disiplinleri ile farklı meslek gruplarını bir araya getirmenin üretim açısından ne kadar besleyici olduğuna önem vermektir.
Aralık ayından beri devam eden süreçte bu alandaki etkileşimler ve geri dönüşler, beklentimizin üstünde ve heyecan vericiydi.
Antalya’da fikir alışverişinde bulunan, İstanbul merkezli sanat ortamına uzakta kalan Türkiye’deki diğer oluşumlar gibi evrensel bilgi birikiminin tartışılabileceği bir alan sağlayarak, kültür-sanatın buna fayda sağlamasını gelecek projelerimiz ile desteklemeyi umut ediyoruz.
Bu zamana kadar hiç bir destek ve bağış almadığımız bu alanın var olma ve sürdürülebilirliğini sağlamayı umuyoruz.
Sizlerden gelecek desteği mekânımızın Haziran ayına kadar olan temel kira ve devam eden bağlı olduğu faturalarını karşılamak için rica ediyor, Haziran ayında yeniden işimizin başına dönebilmeyi umut ediyoruz.
Bize Fongogo üzerinden bağışta bulunabilir, sonraki süreçte de eğer isterseniz bizim devamlı bağışçı ve destekçimiz olabilirsiniz.
En kısa süre de aynı masa etrafında buluşmak üzere.
are projects