kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Arles’da Türkiye çağdaş sanatından bir seçki

4 Temmuz 2018

Bu yıl 2 – 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Arles‘ta gerçekleşen Arles International Photo Festival kapsamında “A Pillar of Smoke” başlıklı karma bir sergi düzenleniyor.

Ilgın Deniz Akseloğlu ve Yann Perreau küratörlüğündeki sergi Tükiye çağdaş sanat sahnesinden bir kesit sunuyor. Sergide Diyarbakır, İstanbul, Trabzon ve İç Anadolu’dan sanatçı ve fotoğrafçılar yer alıyor.

Serginin çıkış noktası, Türkiye’nin içinde bulunduğu güncel durum. Türkiye’nin geçirmekte olduğu bu süreçle alakalı çarpıtılan gerçekliklere değinilmek isteniyor. Sanatçıların eserleriyle birlikte sosyo-politik süreçler hakkında bir diyalog doğuyor.

Sergide 140 Journos, Halil Altındere, Volkan Aslan, Kürşad Bayhan, Cihan Demiral, Sinem Dişli, Mathias Depardon, Çağdaş Erdoğan, Nilbar Güreş, Korhan Karaoysal, Ali Kazma, Nar Photos, Desislava Şenay Martinova, Ali Taptık, Cengiz Tekin, Furkan Temir ve Mehmet Ali Uysal’ın eserleri yer alıyor.