kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Armaggan Gallery’den fonksiyonel sergi: SANAT 7/24

8 Şubat 2017

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, “SANAT 7 / 24” adlı karma sergisi 9 Şubat – 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenleniyor.

“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığıya düzenlenen sergide ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açıyor. Sergi sanatı hayatın içinde dahil etme fikrine odaklanıyor; “Sanat eseri 7/24 yanımızda nasıl olur?” ve “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor.

Küratörlüğünü Şanel Şan Sevinç’in üstlendiği sergi  fotoğraftan, porselene, camdan ahşaba pek çok malzeme ve disiplinlerarası bakışı bir araya geliyor.

Armaggan Gallery’nin 5. kez düzenleyeceği fonksiyonel sanat odaklı sergide Tan Taşpolatoğlu, Yiğit Altıparmakoğulları, Recep Batuk, Yiğit Yazıcı, Tan Mavitan, Güven Kıraç, Bora Çetin, Mat Art, Canan Cankaya, Can Özal, Ayhan Tomak, Nergiz Yeşil, Arden Oluk, Emine Kürkçü, Ali Abayoğlu, Ferit Yazıcı, Levent Aygül ve Aylin Özmete Ak gibi sanatçılar yer alıyor.