kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Arşivden Sonra?”da Zeynep Sayın konuşması: An-Arşiv

10 Ekim 2017

2016 yılında Köken Ergun ve Hasan Özgür Top tarafından, arşivin sanatta ve toplumsal hafızadaki yerine/işlevine dair sorular sormayı amaçlayan bir oluşum olarak kurulan “Arşivden Sonra?” konuşma serisinin 2. sezonunun ikinci konuğu Prof. Dr. Zeynep Sayın.

Sayın’ın “Arşiv/arkhe/an-arkche/arşivin marjı/albüm/atlas/şehadet/sanat üzerine tefekkür” başlıklarıyla düzenleyeceği konuşma 11 Ekim Çarşamba günü, saat 19.00‘da, Studio-X İstanbul‘da gerçekleşecek.


Prof. Dr. Zeynep Sayın hakkında:

İstanbul doğumlu, yazınbilimci, sanat kuramcısı ve öğretim üyesi. Aralarında İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nin de  bulunduğu birçok üniversitede farklı disiplinlerde ders verdi. Defter dergisinin editörlerinden biri olan Zeynep Sayın’ın başlıca kitapları arasında Mithat Şen ve Beden Yazısı:1 (2003), İmgenin Pornografisi (2015) ve Kötülük Cemaatleri (2016) sayılabilir. Prof. Sayın halen HGB Leipzig Üniversitesi’nde imge bilimi dersleri vermektedir.

Arşivden Sonra? hakkında:

2016 yılında Köken Ergun ve Hasan Özgür Top tarafından kurulan Arşivden Sonra? arşivin sanatta ve toplumsal hafızadaki yerine/işlevine dair sorular sormayı amaçlayan bir oluşumdur. Türkiye’de tehdit altındaki arşivlere odaklanan bir konuşma serisi olarak başlayan Arşivden Sonra?, devamında dünyanın başka yerlerindeki arşivleri de bu bağlamda tartışmaya açıyor. Bağımsız ve gezgin bir oluşum olan Arşivden Sonra? konuşmaların yanı sıra atölye çalışmaları da düzenlemektedir. Yapılan tüm etkinliklerin video kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Arşivden Sonra? Ekibi: Köken Ergun, Hasan Özgür Top, Sarp Renk Özer, Doğa Yirik.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: https://www.facebook.com/events/826300350863507