kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Art Basel için başvurular başladı

31 Ağustos 2016

Önümüzdeki sene 48.‘si 15 – 18 Haziran 2017 tarihleri arasında her sene olduğu gibi, İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenecek olan dünyanın önde gelen modern ve çağdaş sanat fuarı Art Basel, Galeriler, Baskı, İfadeler ve Özellikler (Galleries, Edition, Statements, Feature) bölümleri için başvuru kabul etmeye başladı.

Tüm dünyadan 280 galerinin ve 4.000’den fazla sanatçının eserlerinin yer alacağı fuarda, Galeriler, Baskı, İfadeler ve Özellikler bölümlerine son başvuru tarihi 9 Eylül 2016.

Galeriler / Galleries bölümü, fuarın ana sergi bölümünü oluşturuyor. Bu bölümde yer alacak galeriler, fuarın 2017 yılı ana konseptine ve genel programına uyacak şekilde elemeden geçirilerek belirleniyor.

Baskı / Edition bölümü ise baskı işlerini ve dünyanın önde gelen yayıncılarını ağırlıyor. Yine bu bölümde yer alacak yayıncılar, fuarın 2017 yılı ana konseptine ve genel programına uyacak şekilde elemeden geçirilerek belirleniyor.

İfadeler / Statements bölümü, solo sergi sunacak sanatçıları temsil eden galerilere ayrılıyor. Bu bölümde yer alacak galeriler, sundukları teklifler üzerinden değerlendirilmeye alınıp belirleniyor.

Özellikler / Feature bölümü ise küratoryel projelere ayrılıyor. Bu bölüm için de değerlendirmeler, sunulan tekliflere göre yapılıyor.