kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 başlıyor

13 Mayıs 2022

goodspaces, 13 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü odağına alacak ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 başlıklı bir zirveye ev sahipliği yapıyor.

Zirve kapsamında, alanında uzman konuşmacıların yer alacağı paneller, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergisi, dijital sanat partisi, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler ve özel söyleşiler gerçekleşecek.

Zirve kapsamında düzenlenen NFT sergisi, goodspaces Exbition Hall, Artopol Art Gallery, Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier ve Luca Fine Art’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 13 Mayıs Cuma akşamı dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek, BeeGee ve Hakan Yılmaz‘ın performans sergileyeceği dijital sanat partisi düzenlenecek.

14 Mayıs Cumartesi günü ise sürdürülebilirlik, sanat, girişimcilik ve teknoloji ekosisteminin paydaşları, goodspaces sergi ve etkileşim alanı ve ESA Espor Arena’da gerçekleşecek panellerde farklı konu başlıklarıyla panellerde yer alacak. Moderatörlüğünü Levent Erden’in yaptığı, ana konuşmacısı David McWilliams olan panelde, ayrıca Refik Anadol ve Haluk Levent yer alacak.

Bilim, teknoloji, eğitim, çevre, kültür-sanat faaliyetleri sürdüren sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşecek Toplumsal Fayda Günü’nde toplumsal farkındalık yaratacak bir panel gerçekleşecek. Panelde Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER), (WWF) Dünya Doğayı Koruma Vakfı, Habitat, Yuvam Dünya, Ahbap, TÜRKONFED sözcülerinin konuşmacı olarak yer alacak.

Zirve kapsamında ayrıca 42 Maslak içerisinde yer alan Nezih Kitabevi’nde özel imza saatleri düzenlenecek. Sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü odağına alan yazarlar okurlarla buluşacak. Ayrıca 14-15 Mayıs tarihlerinde yine 42 Maslak içerisinde yer alan Atölye Mayacan’da gerçekleşecek dijital sanat atölyelerinde çocuklar kendi avatarlarını oluşturacak.

Zirve kapanışını, goodspaces Exhibition Hall’da, Soul Train İstanbul Ezgi Alaş ve Güneş konseriyle gerçekleştirecek. Güneş’in ilk albümü olarak yayınlanan Atlantis’in 13. şarkısı (kayıp şarkı) ilk defa bu konserde lanse edilecek ve NFT olarak satışa sunulacak. Satışın geliri WWF’e bağışlanacak.