kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ArtAnkara başlıyor

9 Mart 2022

ArtAnkara, bu yıl 8. kez 10 – 13 Mart 2022 tarihleri arasında ATO Congresium‘da gerçekleşiyor. 102 katılımcı galeri ve kurumun 33 ülkeden 1000’i aşkın sanatçı ile 4500 civarında sanat eserinin sergileneceği ArtAnkara’da panel, söyleşi, konser, dinleti, atölye, performans ve defileler de yer alacak.

ArtAnkara’da resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, dijital art, enstalasyon gibi farklı medyumlardaki eserlerinin sergilenecek. Geleneksel olarak her yıl üç kategoride verilen Onur Ödülleri bu yıl da “Sanatçı Onur Ödülü”, “Sanata Katkı Onur Ödülü” ve “Kurum Onur Ödülü” olarak sahiplerini bulacak.

“Sanatın Savaşa Karşı Duruşu” paneli gazeteci yazar Deniz Zeyrek, Şükrü Küçükşahin ve milletvekili, emekli büyükelçi Aydın Adnan Sezgin tarafından 13 Mart Pazar günü saat 16.30’da , “Atatürk ve Sanat/Savaş ve Barış” konulu  söyleşi sanatçı yazar UPSD başkanı Bedri Baykam tarafından 12 Mart Cumartesi günü saat 16.30’da, “Tuvalin Ardındaki Tarih” sanatçı ve sanat yazarı Abidin Celal Binzet tarafından 11 Mart Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

10 Mart Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleşecek “Dastara Altın Dokunuşlar Defilesi” Fırat Neziroğlu ve Didem Çapa tarafından hazırlandı. Fethiye Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi tarafından üretilen dastar dokumaları farklı bir sunum ile sanat severlerin beğenisine sunulacak.

ANGİKAD ve TOBB Etü Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından hazırlanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sokağı” sergisi, Erhan Us’un hazırladığı “Ataerkilled” sergisi, Prof. Nur Gökbulut ve Doç. Dr. Özge Özdemir’in hazırladığı “İkilem” sergisi, Kim Yong Moon’un hazırladığı “Mascabal Silk Road” sergisi, AFSAD tarafından hazırlanan “Kontrast” sergisi, Tohumluk Vakfı tarafından hazırlanan “İklim Değişikliği ve Kadın”, Birleşmiş Milletler’in 2022 yılını “Cam Yılı” ilan etmesiyle birlikte hazırlanan cam sergisi fuar süresince izlenebilecek.