kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Arter Araştırma Programı’nın ikinci dönemi çerçevesinde üretilen Re: [aap_2020] kitabı yayımlandı

21 Aralık 2021

Arter Öğrenme Programı kapsamında hayata geçirilen ve çağdaş sanat alanında çalışan kültür üreticilerinin araştırma yöntemlerini, bakış açılarını ve ifade biçimlerini geliştirmelerine destek olmayı amaçlayan Arter Araştırma Programı’nın ikinci dönemi çerçevesinde üretilen Re: [aap_2020] başlıklı yayın, Arter Yayınları aracılığıyla yayımlandı.

Katılımcıların bireysel araştırmalarının ve programda yaşanan kolektif deneyimin izini süren ismini program süresince iletişim için kullanılan e-posta grubundan alıyor. İz Öztat ve Merve Ünsal tarafından yayıma hazırlanan kitabın tasarımını Umut Altıntaş üstlendi.

Re: [aap_2020] başlıklı kitap, Arter Araştırma Programı’nın Ekim 2020 – Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşen ikinci dönem çalışmaları kapsamında üretildi. Kitabın içeriği, programa katılan Kerem Altaylar, Eylem Ejder, Nejbir Erkol, Alev Ersan, Furkan Öztekin, palimpsest (Larissa Araz ve Ekin Can Göksoy), Rojda Tuğrul ve Aslı Uludağ’ın devam eden araştırmalarıyla bağlantılı katkılarının yanı sıra program kapsamında birlikte üretilen metinlerden oluşuyor. Re: [aap_2020] başlıklı kitapta ayrıca katılımcıların araştırmaları çerçevesinde başvurdukları temel kaynakları ve program süresince gerçekleştirilen buluşmalara ara verildiğinde dinlenen parçalardan oluşan çalma listesini bir araya getiren “Eşlikçiler” başlıklı bir bölüm de yer alıyor.

Re: [aap_2020] başlıklı kitap, Arter Kitabevi’nden satın alınabilir veya kitabevi@arter.org.tr e-posta adresi üzerinden sipariş edilebilir. Pazartesi hariç her gün 11:00 – 18:00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilen Arter Kütüphanesi’nde kitabın sayfaları karıştırılabilir.