kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Arter’in ekibi belli oldu

1 Temmuz 2019

Bir Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan ve çağdaş sanat alanında sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak üzere 2010 yılında açılan ve vakfın 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2019 yılında Dolapdere’deki yeni binasına taşınan Arter, 2019 yılı Eylül ayında yeni binasında kapılarını açacak.

Arter’in geçtiğimiz hafta açıklanan yönetim kurulu ve logosunun ardından kurumun ekibi de belli oldu. Arter’in Yürütme Kurulu’nda Kurucu Direktör Melih Fereli, Başküratör Emre Baykal, İletişim Direktörü İlkay Baliç ile İdari ve Mali İşler Direktörü Ayşenur Topçuoğlu yer alıyor. Arter ekibi ise “Sergiler ve Koleksiyon”, “İletişim” ve “İdari ve Mali İşler” isimli üç birimden oluşuyor.

Sergiler ve Koleksiyon ekibinde Sergiler, Koleksiyon, Etkinlikler ve Teknik Yapım alt başlıkları yer alıyor. İletişim ekibinde Medya ve Pazarlama, Öğrenme Programı, Kütüphane ve Yayınlar yer alıyor. İdari ve Mali İşler ekibinde ise Bilgi Teknolojileri, Kitabevi, Bina Teknik Yönetimi ile İdari İşler ve Güvenlik yer alıyor.

Emre Baykal’ın Başküratör olarak görev aldığı Sergiler ve Koleksiyon ekibinde Başak Doğa Temur, Selen Ansen ve Eda Berkmen küratör olarak görev alıyor. Gizem Uslu Tümer, Alper Demirbaş, Cihan Küçük ve Can Yıldırım’dan oluşan Sergiler ekibi, Behiye Bobaroğlu yönetimindeki Utku Ural, Derya Aydoğdu, Mine Diri, Kevser Güler, Musa Bozkır ve Andaç Köse’den oluşuyor. Arter’in Etkinlikler biriminde ise Aslıhan Tuna ve Yusuf Huysal yer alıyor. Film Programı’nın danışmanlığını ise Azize Tan üstleniyor. Duydu Doğan yönetimindeki Teknik Yapım ekibi ise Erdal Hamamcı, Tugay Görmez, Recep Tanır, Emre Karaaslan, Durgut Mutlu ve Rahman Yılmaz’dan oluşuyor.

İlkay Baliç direktörlüğündeki İletişim ekibinde Medya ve Pazarlama bölümünde Üstüngel İnanç, Eda Soydan Sevim, Sinem Yayla, Arzu Yılmaz ve Senem Çelikörslü yer alıyor. Öğrenme Programı ekibi İz Öztat, Berat Örnek, Meltem Nisa Özer ve Aslı Özdoyuran’dan oluşuyor. Kütüphane ekibinde Sevil Sarp ve Çağla Gönül yer alıyor. Arter’in Yayınlar ekibi ise Süreyya Evren, Sena Danışman ve Sinan Abaç’tan oluşuyor.

Ayşenur Topçuoğlu direktörlüğündeki İdari ve Mali İşler biriminde Selma Arıkan ve Lidya Durmazgüler yer alıyor. Bu birime bağlı olarak çalışan Bilgi Teknolojileri ekibinde Yetkin Kurultay ve Emre Taşkın görev alıyor. Alen Keğeçik yönetimindeki Kitabevi’nde Sevinç Büyükçakır ve Yüsra Akyol görev alıyor. Bina Teknik Yönetimi ekibinde Ali Süngü, Mustafa Kahraman, Okan Topa, Tolga Tekeli, Murat Günal ve Yücel Civelekoğlu yer alıyor. İdari İşler ve Güvenlik ekibinde ise Mehmet Ali Kartal, Serdar Doğan, Fırat Kaplan, Ufuk Kaya, Songül Önal ve Mert Burak Kurtoğlu yer alıyor.

Arter’in Dolapdere’deki yeni binasının mimari proje ve inşaat ekibi ise Mimar Nilüfer H. Konuk’un proje koordinasyonunda yürütülüyor. Proje ekibinde Mimar Mustafa Karataş, Hasan Yelkenci, Mehmet Kaya ve Orhan Işık yer alıyor.