kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ARTİST bu yıl 10 – 18 Kasım tarihleri arasında

17 Ağustos 2018

TÜYAP tarafından hazırlanan ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı, bu yıl 10 – 18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Bu yıl 28. kez kapılarını açmaya hazırlanan ARTİST / İstanbul Sanat Fuarı zorlu ve bir o kadar da zengin bir kavram olan “Deneyim”i ele alıyor. Türkiye’den ve dünyadan sanatçı inisiyatiflerinin katılımıyla derin, zorlu ve kışkırtıcı bir praksis olmayı umut ediyor. Tüm katılımcılarını estetiğin, etiğin, emeğin, bilimin, bilimkurgunun, teknolojinin, tarihin, popüler kültürün çoklu perspektifinden “deneyim” kavramını tartışmaya davet ediyor.

TÜYAP, ayrıca 1 – 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ağustos Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor. Genç sanatçıları desteklemeyi, kolektif üretim pratiklerini geliştirmeyi, yeni dayanışma ağları örmeyi ve sanat alanına yeni bir tür üretim-sergileme-seyir pratiği sunmayı amaçlayan Ağustos Atölyesi’nde heykel, resim, fotoğraf, video ve sinema gibi farklı disiplinlerden, farklı şehirlerden 35 sanatçı yer alıyor. Koordinatörlüğünü Eda Yiğit ve Ezgi Bakçay’ın üstlendiği Ağustos Atölyesi’nin ürünleri Kasım ayında Deneyim sergisinde izleyici ile buluşacak. Atölye sürecindeki teorik ve pratik çalışma dinamiği İstanbul Sanat Fuarı’nın omurgasını oluşturacak.