kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ArtsMap’ten tarafından toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı mikro destek açık çağrısı

7 Mart 2022

ArtsMap, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 17. hedefi olan Amaçlar için Ortaklıklar’dan ilham alarak yeni iş birlikleri oluşturmak ve ArtsMap ağına ilham vermek amacıyla, her altı ayda bir günümüzün zorlukları ve yaygın sorunlarıyla ilgili farklı bir tema ile mikro destek veriyor.

Mikro destek programınının yeni fonu, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 5.’si olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği. Bu alana vurguda bulunan, Türkiye ve Hollanda’dan kültür-sanat aktörlerinin gerçekleştireceği iş birliği projelerine destek verilecek. Son başvuru tarihi 30 Mart 2022.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yalnızca temel bir insan hakkı değil, aynı zamanda barışçıl, zengin ve sürdürülebilir bir dünya için bir ön koşuldur. Fon, başvuru yapacak kurumları, yeni ortaklıklar kurarken toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında dünyamızın mevcut durumu ve geleceği hakkında birlikte düşünmeye ve hareket etmeye davet ediyor. Mikro destek fonuna, çevrimdışı ve/veya çevrimiçi, kültür-sanat alanından Hollanda ve Türkiye’den profesyoneller arasında işbirliği geliştiren ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çeken projeler ile başvurabilirsiniz. ArtsMap üyelerinin gerçekleştireceği bu ortak projelere 1.000 €’ya kadar finansal destek sağlanacaktır.