kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Artwalk Ankara başlıyor

11 Mart 2020

2012 yılından itibaren devam eden Artwalk Istanbul, 2020 Mart ayından itibaren yeni şehri Ankara’da katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Galeriler, alternatif sanat mekânları ve sanatçı atölyelerini kapsayan rotalarını, bulunduğu şehri sanat aracılığıyla alışılagelmişin dışında deneyimlemek isteyen katılımcılarıyla ziyaret edecek olan Artwalk Ankara ilk yürüyüşünü 14 Mart tarihinde gerçekleştiriyor.

Yürüyüşler ayda iki kere, sanat yöneticisi Hazan Yılmaz eşliğinde gerçekleştiriliyor. Her yürüyüşte katılımcılar, rotada yer alan mekânları ziyaret ediyor, bulunulan bölge ve bölgenin sanatla ilişkisi, sergiler ve sanatçılar hakkında bilgi ediniyor, sanatçılar, sanat profesyonelleri ve küratörler ile bir araya geliyor. Yürüyüşler 13.00 – 16.00 saatleri arasında maksimum 12 kişi ile gerçekleşiyor.

Rotalar ve rotalarda yer alması planlanan noktalar:

Rota 1: GOP (Gaziosmanpaşa) – Esat 

Galeriler: Galeri Nev, Deppo 29, Casa Art Space

Atölyeler ve Kolektif sanat mekanları: İpek Çınar / Alper Yıldırım / Kibele Yarman, İlker Çelen (Uzay Çöpü), Aykut Öz

Rota 2: Aşağı Ayrancı – Kavaklıdere

Galeriler: Galeri Siyah Beyaz, Kova Art Space, Çağdaş Sanatlar Merkezi, İklim Sanat Projesi, Altı + Bir

Atölyeler ve Kolektif sanat mekanları: Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi, Dou Print Studio, Alt Atölye, Partisyon MediaLab, Hüseyin Arıcı