kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

artweeks@akaretler başladı

21 Eylül 2018

“artweeks@akaretler” 15 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bilgili Holding, Sabiha Kurtulmuş ve Clubfinearts organizasyonuyla yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini Akaretler 37, 39 ve 55 numarada gerçekleşiyor.

Koleksiyonerliğin paylaşarak büyüyeceğine inanan, beraber hareket etmek ve sanatsal birikimlerini paylaşmak amacıyla bir araya gelen ‘Clubfinearts’, artweeks@akaretler’de uluslararası sanat platformlarında başarıyla yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ sergisiyle yer alıyor.

Derya Yücel Küratörlüğünde, “Hüzünlü ve Huzursuz” adı verilen kuşaklar arası melankolinin konu edildiği, Türkiye’nin önemli koleksiyonerlerinden Öner Kocabeyoğlu’nun sanat koleksiyonundan bir seçki de etkinlik süresince sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

‘artweeks@akaretler’ binalar içinde birbirini desteklemeyi hedefleyen sanat projesinde, MERKUR, artSümer ve Aria Art Gallery de kendi sanatçılarından oluşan bir karmayla yer alıyor.