kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ArtWriting Turkey kapsamında seçilen yazarların makaleleri yayımlanıyor

18 Nisan 2017

Yeni ve gelecek vaat eden sanat eleştirmenlerini ve sanat yazarlarını ortaya çıkarıp desteklemek amacıyla Mixer tarafından kurulan ArtWriting Turkey, ilk günden itibaren gelecek vaat eden ve donanımlı sanat yazarlarını bir araya getiriyor; workshoplar, sergi turları ve tartışma toplantıları düzenleyerek projeyi yenilemeye devam ediyor.

AWT, 2017 yılının başında yeni projesiyle genç sanat yazarları için bir açık çağrı düzenledi. Adayların başvuruları AWT 2017 jürisi; Istanbul Art News Genel Yayınlar Direktörü Yasemin Bay, Doğan Kitap Yayın Direktörü, gazeteci-yazar Cem Erciyes, gazeteci ve AICA üyesi Evrim Altuğ tarafından değerlendirildi ve yayımlanmak üzere 10 makale seçildi.

Seçilen yazarlar: Arda Can Özsu, Bala Gürcan, Cansu Nur Şimşek, Defne Tozkoparan, Ece Altaş, Esra Oskay, Fulya Baran, Melike Çömlek, Özlem Ekin Teker ve Yağmur Güvenç’in makaleleri kitap haline getiriliyor. Genç yeteneklerin yazılarını okuyucularla buluşturacak kitabın lansmanı 20 Nisan 2017, Perşembe saat 18:00’da Mixer’de gerçekleşecek.