kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ashurst Emerging Artist Prize’ın listesinde Mustafa Boğa da var

20 Nisan 2018

Ashurst Emerging Artist Prize’ın 4. edisyonu için son liste açıklandı. Final sahnesinde 25 sanatçının eserlerinin sergileneceği ödülde bu yıl Türkiye’den Mustafa Boğa da yer alıyor.

Ashurst Emerging Artist Prize her yıl açık bir temayla kariyerinin başında olan sanatçıları odağına alarak, şu an görsel sanatlarda ve toplumda etkili olan fikirleri ve temaları temsil ediyor. Bu yıl liste, kimliğin keşfinde organik olarak bir araya geliyor: cinsiyet, etnik köken, cinsellik, kültürel miras gibi kavramların yanı sıra ruh sağlığı ve teknolojiyle olan ilişkimiz.

Ödül, tüm sanatçılar ve sosyal medyada güçlü bir mevcudiyeti bulunanlar için ücretsiz pratik kariyer geliştirme rehberliğini sağlayan bir dizi konuşma ile tamamlanacak. Bununla otonom bir şekilde çalışan ve gelişmekte olan sanatçıların, bir galeriye ve ajansa bağlı olmadan kariyer yapabilmelerinin desteklenmesi amaçlanıyor.