kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Aslı Çavuşoğlu ve Banu Cennetoğlu Fellbach Trienali’nde

13 Haziran 2016

Almanya’nın Fellbach kentinde düzenlenen 13th Fellbach Small Sculpture Triennial (Küçük Ölçekli Heykel Trienali) 11 Haziran- 2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Susanne Gaensheimer ve Anna Goetz eşküratörlüğünde düzenlenen trienal “FOOD- Ecologies of the Everyday” kavramsal çerçevesinde 40’ı aşkın sanatçıyı ağırlayacak. Sanatçılar, besin kavramını; sosyal, politik, ekolojik ve ekonomik üretim-tüketim paradigmasıyla ele alacak.

Bu seneki trienal için tanınmış mimar Kuehn Malvezzi, önceden şarap üretim merkezi olarak kullanılan “Alte Kelter” tesisini sergi için hazırladı. İlk olarak 1980 yılında düzenlenmiş olan Fellbach Trienali’nde bu yıl Aslı Çavuşoğlu ve Banu Cennetoğlu da yer alacak.

Konuşulmayan tarihi olayları incelerken farklı sanat tekniklerini  kullanan sanatçı/yazar Aslı Çavuşoğlu’nun Mathaf (Doha), Delfina Foundation (Londra), Art Basel (Miami) gibi birçok önemli çağdaş sanat alanında eserleri sergilendi.

Fotoğraf, enstalasyon ve baskı tekniği üzerine çalışmalar yürüten Banu Cennetoğlu’nun eserleri ise daha önce 5. Berlin Bienali, 1. Atina Bienali, 10. İstanbul Bienali gibi önemli etkinliklerde yer almıştı.