kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

ATLAS 1948 Sineması ile MUBI’den yeni bir işbirliği

6 Aralık 2021

Yenilenen dijital alt yapısı ile film festivalleri, galalar ve vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere de ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması ile “art house” film seçkileriyle öne çıkan dijital platform MUBI, yeni bir işbirliğine imza attı.

Atlas 1948 Sineması, işbirliği kapsamında Aralık ayı itibariyle “MUBI En İyiler Seçkisi”ne ev sahipliği yapacak. Kült klasiklerden modern başyapıtlara dünyanın her köşesinden filmlerin yayınlandığı dijital platform MUBI’de her ay en çok seyredilen filmler, yenilenen Atlas 1948 Sineması’nda özel MUBI kuşağı ile beyaz perdeye taşınacak.

İstanbul Sinema Müzesi ve Atlas 1948 Sineması İşletme Genel Müdürü Ceyhun Tuzcu, pandemiyle birlikte dijital platformların yükseliş trendinde olduğunu belirterek, köklü geçmişi olan ve son teknolojiyle yenilenen Atlas 1948 Sineması’nda geleneksel ile dijital deneyimi bir araya getirdiklerini belirtti. MUBI’nin binlerce film arşivinden izleyicilerin o ay en çok tercih ettiği filmler, “MUBI En İyiler Seçkisi” ile beyaz perdede sinemaseverler ile buluşacak.