kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Atölye Modern’de bahar dönemi başlıyor

8 Mart 2019

İstanbul Modernin yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, 19 Mart 2019’da Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi seminerleri ile başlıyor.

Programda bu sezon Mario Levi ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Yusuf Taktak ile Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları, Çağdaş Sanatı Anlamak ve Haydar Ergülen ile Şiir Çalışmaları gibi eğitimler ve seminerler gerçekleşecek.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, farklı yazı türlerinin, yazar Mario Levi’nin denetiminde tüm katılımcılar tarafından paylaşıldığı bir seminer ve sohbet dizisi.

Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi, Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) işbirliğinde günümüz sanatını yorumlamada sanatın tarihsel gelişimini keşfe davet ediyor.Türkiye’de Çağdaş Sanat Okumaları, Türkiye sanatını anlamak ve yorumlamak için katılımcılarına yeni bir bakış açısı sunuyor.

Şiir Çalışmaları, İnsana ve yaşama dair olan sözel imgenin, şair Haydar Ergülen’in yönetiminde nasıl şiire dönüştüğünü işliyor.

Çağdaş Sanatı Anlamak: Çağdaş sanat nedir, biçim ve anlatı çeşitliliği ile nasıl ayrışır gibi temel soruların yanıtlarını arıyor.