kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Atölye Modern’de eğitimler devam ediyor

15 Mart 2021

İstanbul Modern‘in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, çevrimiçi seminerlerle ilkbahar döneminde de devam ediyor. Yoğun ilgi gören ve 17 Mart’ta başlayacak olan Atölye Modern Çevrimiçi ilkbahar döneminde, yazın alanında Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve tematik başlıklarla modern ve çağdaş sanat tarihine farklı bakış açıları getiren Sanat Tarihi Seminerleri yer alıyor.

Sanat Yapıtlarının Gizleri başlıklı yeni seminer ise, modern ve çağdaş sanat yapıtlarının nasıl çözümlenebileceğine ve yorumlanabileceğine dair yöntemler sunuyor. 7 Nisan’da başlayacak programın her bir dersi tanımlama, çözümleme ve yorumlama adımlarıyla katılımcılara sanat yapıtlarını incelemede her zaman uygulayabilecekleri bir model aktarıyor.  

Atölye Modern Çevrimiçi programı, sanatın tarihsel gelişimini keşfe davet eden Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi seminerinin yanı sıra; tematik içeriğiyle yeni bir bakış açısı sunan Sanat Tarihi Seminerleri başlığı altında Modern Sanatın Arkeolojisi, Modern ve Çağdaş Sanatta Sanatçının Portresi, Modern ve Çağdaş Sanatta Gündelik ve Sıradan Olanın Hikâyesi, Çağdaş Sanat ve Siyaset adlı seminerlere yer veriyor. 

Atölye Modern Çevrimiçi seminerleri Prof. Dr. Esra Alicavuşoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Osman Erden ve Mario Levi tarafından veriliyor. Katılımcılar, derslerin her birine ayrı ayrı veya bir bütün olarak hepsine kayıt yaptırabiliyor. Tüm derslere katılanlara ise Atölye Modern Çevrimiçi Katılım Belgesi sunuluyor. Dersler video konferans sistemi aracılığıyla canlı olarak gerçekleşiyor.