kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Atta Festival başladı

26 Kasım 2019

Bebekler ve çocuklar için uluslararası sanat festivali Atta Festival bu yıl 4. kez 18 Kasım – 8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Festivalde, danstan tiyatroya, atölyelerden performanslara kadar farklı disiplinlerden etkinlikler yer alıyor. Etkinliklerin bebekler ve çocuklara özel olarak hazırlandığı festivalde; 0-3 yaş bebekler için klasik müzik konseri, dijital çağın çocuk tiyatrosuna taşındığı “Ann-Droid” gibi öncü ve benzersiz performanslar ve ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte katılabileceği çeşitli atölye ve performanslar bulunuyor.

Çocukların kültür – sanata erişim ve aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirme haklarından yola çıkan, “Bebekler ve Çocuklar için Uluslararası Sanat Festivali” Atta Festival’in 4.’sü bu sene yine İstanbul’da gerçekleşiyor. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 30. yıl dönümünde her yaştan çocuğun ve yetişkinin keyifli vakit geçirebileceği festivalde bu yıl; Fransa, İsveç, Hollanda, İsrail, Macaristan, İskoçya, Letonya, Polonya, Azerbeycan ve Türkiye’den pek çok sanatçı, çocuklar için performanslarını sergiliyor ve atölyeler gerçekleştiriyor.

Atta Festival’e bu yıl Akbank Sanat, Caddebostan Kültür Merkezi, Çıplak Ayaklar Dans Stüdyosu, Das Das, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Hisar Okulları Kültür Merkezi, İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Theatron Yeldeğirmeni, Mustafa Saffet Kültür Merkezi Yapı Kredi Kültür Sanat gibi şehrin iki yakasından pek çok mekan ev sahipliği yapıyor. İlk kez bir açık hava etkinliğine imza atacak Atta Festival’de Maçka Sanat Parkı ve Validebağ Korusu’ndaki etkinlikler de yer alıyor.