kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

‘Attitude is Everything’’ten kılavuz: Konserleri nasıl daha erişilebilir kılabiliriz?

23 Ocak 2019

Birleşik Krallık merkezli, müzik ve erişilebilirlik konularına odaklanan çalışmalar yürüten ‘Attitude is Everything’ tarafından hazırlanan ve British Council tarafından toplam 11 dile çevrilen üç basit ve indirilebilir kılavuz, dünyadaki müzik etkinliklerini, işitme engelliler ve başka bir engeli olan izleyiciler için daha erişilebilir bir hâle getirmeyi amaçlıyor.

Mekânlar, gruplar, sanatçılar ve festivaller, müzik etkinliklerini daha erişilebilir kılma yollarını gösteren ve dolayısıyla daha geniş kitlelere hitap etmelerini sağlayacak bu kılavuzlara ilgi göstereceği düşünülüyor.

Bu kılavuzlar, içerdikleri tavsiyelerin tüm dünya ile paylaşılabilmesi için British Council’ın desteğiyle birçok dile çevrildi. Siz de Kendin Yap (DIY) Erişilebilirlik Kılavuzları üzerine hazırlanan materyallere göz atabilir ve ilgisini çekeceğini düşünüdüğünüz kişilerle paylaşabilirsiniz.