kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayaz Afrika Uluslarası Film Festivali’nde

13 Kasım 2018

Senarist ve yönetmen Dersu Yavuz Altun’un ikinci filmi ‘Ayaz’ 11 – 18 Kasım 2018 tarihleri arasında Lagos’ta gerçekleştirilecek The Africa International Film Festival‘in (AFRIFF) Panaroma Bölümü’nde dünya sinemasının en seçkin filmleriyle birlikte gösterime giriyor.

Cezaevlerinde gerçekleştirdikleri bir sosyal sorumluluk projesi sırasında namus cinayeti nedeniyle ceza alan bazı mahkûmların yaşadığı derin pişmanlığı gözlemleyen Dersu Yavuz Altun tarafından çekilen Ayaz filmi kadına karşı gösterilen şiddeti farklı boyutlarıyla beyaz perdeye taşıyor.

Kalite, uzmanlık ve küresel standartların yerel sanayiye ulaşmasını sağlamak ve sürdürülebilir kalkınmasını hızlandırmak için dünya çapında saygın pek çok sinema sanatçısı ve sinema severi bir araya getirerek kültürler arası köprü kurmayı amaçlayan AFRIFF bu yıl 8. kez düzenlenecek. 11 – 18 Kasım tarihleri arasında Nijerya’nın başkenti Lagos’ta gerçekleştirilecek festivalin Panaroma Bölümü’nde dünya sinemasından 8 filmi gösterime girecek.