kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayşe Erkmen 1. Tayland Bienali’nde

28 Kasım 2018

1. Tayland Bienali2 Kasım 2018 – 28 Şubat 2019 tarihleri arasında Krabi’de gerçekleşiyor. Bienalde yer alan sanatçılar arasında Türkiye’den Ayşe Erkmen de yer alıyor.

Bu yıl, bölge için çağdaş sanatın en önemli uluslararası etkinliği olarak, Office of Contemporary Art and Culture, Ministry of Culture (OCAC) (Kültür Bakanlığı Çağdaş Sanat ve Kültür Bürosu), Krabi’deki İlk Tayland Bienali’ni hazırlıyor. Çağdaş sanatın ulusal bir girişimi olarak, her edisyon için Tayland’daki farklı şehirler ve mekânlar seçilmesi plânlanıyor. Geleneksel sanat müzesi sergilerinden farklı olarak, Tayland’ın ilk bienali, görkemli dağ sıraları, güzel plajları, çarpıcı sahiller ve yüzlerce verimli adaları ile Krabi’nin doğal mekanlarında açık havada gerçekleşecek.

Tayland Bienali’nin bu ilk edisyonunun küratörlüğünü İngiltere merkezli küratör, bilim adamı ve yazar Jiang Jiehong üstleniyor. “Edge of the Wonderland” teması altında, 25 ülkeden 50’den fazla sanatçı konuya yanıt vermek, yerel topluluklarla işbirliği yapmak ve doğal alanlar için yeni çalışmalar ve mekana özgü ve mekanın sürdürülebilirliği için kamusal alanlar yaratmak üzere davet edildi.