kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayşe Umur Protocinema Yönetim Kurulu’na katılıyor

10 Şubat 2021

Protocinema, Türkiye sanat camiasının kilit figürlerinden, sanatçılara bağlılığı ve bütüncül yaklaşımıyla tanınan Ayşe Umur‘un Yönetim Kurulu’na katıldığını duyurdu. Ayşe Umur, engin çağdaş sanat bilgisi yanı sıra kitap üretimi ve iş yönetimi alanlarındaki bilgisini de paylaşıyor olacak. Protocinema’nın Yönetim Kurulu’nda Ayşe Umur dışında Defne Ayas, Dillon Cohen, David Howe, Jane Lombard, Ari Melşulam, Jason Heard ve Sheldon La Pierre de yer alıyor.

Ayşe Umur, Türkiye’de yer alan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında birçok farklı rol üstlenmektedir. Arter’de Yönetim Kurulu üyesi, SAHA Derneği Denetim Kurulu üyesi, BÜMED üyesi, BASEV Yüksek Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Platformu üyesi. Umur, 2009’dan beri çeşitli etkinliklerde, sanat ve kitap projelerinde yer alarak sanat dünyasında daha aktif bir rol üstlenmiştir. Aynı zamanda birçok sanat yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Umur, lisans eğitimini 1982’de Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamış, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitede Sosyal Psikoloji alanında 1984’te tamamlamıştır. 1990’dan itibaren Umur Matbaa’nın çeşitli departmanlarında birçok görev üstlenmiştir. Hem Umur Matbaa, hem Umur Kırtasiye’nin Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Umur Akademi’nin kurucu başkanıdır. Umur, evli ve iki çocuk sahibidir.