kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Gülsün Karamustafa’nın özgün baskılarını sergiliyor

25 Temmuz 2018

Ressam ve film yönetmeni Gülsün Karamustafa, 1986-1992 yılları arasından seçilmiş özgün baskılarını, Türkiye’de klasik müziğin gelişimi için çalışan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisine (AIMA) bağışladı.

Gülsün Karamustafa’nın bağışladığı eserler, 25 Temmuz – 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ayvalık Eski Zeytinyağı Fabrikası’nda sergilenecek.  

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden mezun olan Gülsün Karamustafa, Avrupa’dan Asya’ya birçok ülkede düzenlenen bienallere katıldı. Berlin, Paris, Cenevre, Montreal, Münih, Helsingborg, Floransa, Milano, Torino, Rotterdam, Kassel, Bonn, Salzburg, Viyana, Stuttgart gibi şehirlerde kişisel sergiler açtı. Yapıtları Guggenheim New York, Tate Modern Londra, MCA Museum of Contemporary Art Chicago, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris, MUMOK, Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Viyana, Van Abbe Museum Eindhoven, Museum of Modern Art Varşova, Elgiz Modern Sanat Müzesi İstanbul ve İstanbul Modern koleksiyonlarının yanı sıra özel koleksiyonlarda yer alıyor.