kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Azade Köker Jameel Arts Centre’ın “Second Hand” sergisinde

5 Temmuz 2019

Jameel Arts Centre, 3 Temmuz – 23 Kasım 2019 tarihleri arasında ‘Second Hand’ başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide Türkiye’den Azade Köker de yer alıyor.

Second Hand, çağdaş sanat uygulamasındaki maddeselliği keşfeden Art Jameel Collection’dan eserleri bir araya getiriyor. Heykel, enstalasyon, asemblaj, çizim, fotoğraf, resim ve performans aracılığıyla ifadenin farklı şekillerine odaklanan çalışmalar, maddenin neyi ifade ettiği anlayışını ve maddeyi algılama yolunu tartışıyor.

Sergi, materyal ve nesneye dayalı uygulamalara küresel yaklaşımı vurgulayan yerel, bölgesel ve uluslararası sanatçıları kapsıyor. Sanatçılar, işlerinde genellikle banal ve gündelik nesnelere yer verdikleri geleneksel ve geleneksel olmayan, el yapımından makine üretimine, “yapım” yaklaşımları keşfediyor.

Sergide yer alan 18 sanatçı ve kolektif; Adel Abdessemed, Haig Aivazian, Abbas Akhavan, Diana Al-Hadid, Doa Aly, Fayçal Baghriche, Walead Beshty, Vikram Divecha, Jason Dodge, Zahrah Al-Ghamdi, Bita Ghezelayagh, Mohammed Kazem, Azade Köker, Cinthia Marcelle, Keita Miyazaki, Slavs and Tatars, Moffat Takadiwa ve Mario García Torres.