Bahar Yürükoğlu Vantage Point Sharjah 7’da yer aldı

24 Ekim 2019

Vantage Point Sharjah 7 (VPS7), 6 Temmuz – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Sharjah Art Foundation’ın yıllık fotoğrafçılık girişiminin yedinci iterasyonu olan VPS7 bu yıl yelpazesini genişletti ve ilk kez, açık çağrı yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sakinleri ve diğer GCC (Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi) ülkelerinin sakinlerine değil, uluslararası başvuru sahiplerine de uzatıldı.

Sergide; Kongo Cumhuriyeti, Fransa, Nijerya, Sudan, Rusya, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Arap Emirlikleri de dâhil olmak üzere 20’den fazla ülkeden 36 fotoğrafçının çalışmaları yer aldı. Sergiye Türkiye’den Bahar Yürükoğlu da katıldı.

Seçilen fotoğraflar; kavramsal fotoğrafçılık, sokak fotoğrafçılığı, arazi ve şehir manzaraları ve portre gibi farklı stilleri kullanarak izleyicilere çeşitli konularda benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Bu görüntüler ayrıca montaj, kolaj, arşiv rekonstrüksiyonu, kızılötesi ve ışık boyama gibi hem dijital hem de 35mm fotoğrafçılıkta çok çeşitli teknikleri göstermektedir.