kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

‘Bana Hikâyeni Anlat’ açık hava sergisiyle Şişli sokaklarında

6 Ocak 2022

Paper street Co. tarafından hazırlanan ve 20 sanatçının çocukluk hatıralarını bir araya getiren katılımcı sanat projesi Tell Me Your Story, kitabın ardından şimdi de yolculuğuna sergi ile devam ediyor. Proje,Bana Hikâyeni Anlat’ adıyla, Şişli Belediyesi’nin desteğiyle 10 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor.

Bana Hikâyeni Anlat, etkileşime açık, temas kuran ve birliktelikten beslenen bir kamusal alan projesi olarak Abdi İpekçi Meydanı’ndan başlayan bir rota ile sokak panoları aracılığıyla Şişli sokaklarındaki açık hava mecralarına yayılacak.

Ortak üretimden beslenen, diyalog yaratma amacıyla güçlerini birleştiren, Türkiye ve İsrail’den 10’ar sanatçının eşleşmesi ve çocukluk anılarını birbiriyle paylaşması ardından her sanatçının partnerinin hikâyesini kendi özgün diliyle resmetmesiyle şekillenen proje, kitap olarak yayımlanmış ve oldukça ilgi çekmişti. Çocukluğun renkli ve büyüleyici dünyasının kapılarını aralayan kitap şimdi ise sayfalardan taşıyor ve şehrin sokaklarına yayılıyor.

Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Aya Talshir, Bora Aşık, Dror Cohen, Ecem Yüksel, Einav Vaisman, Gilad Seliktar, Gökçe İrten, Itzik Rennert, Jennifer İpekel, Keren Katz, Meltem Şahin, Mert Tugen, Michal Bonano, Roni Fahima, Sasha Zilberman, Selin Çınar, SENA, Shahar Kober, Vardal Caniş.