kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

bang. Prix 2019 sergisi başlıyor

13 Haziran 2019

ArtBizTech’in ana destekçisi olduğu ve bu yıl 3.’sü düzenlenen bang. Prix kapsamında jüri tarafından seçilen genç sanatçıların yaratıcı üretimleri, 14 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında Studio-X Istanbul‘da sergilenecek.

Jüri değerlendirmesi sonunda 2019 yılı programına katılmaya hak kazanan 12 proje, biyosanat, veri sanatı, yeni medya ve kinetik sanat kategorilerindeki eserlerden oluşuyor. 

Sergi boyunca ayrıca Studio-X bünyesinde, hem sanat hem iş dünyasına yönelik günceli yakalayan, sanat ve teknoloji arasındaki bağı güçlendiren, yeni perspektifler kazandıran konuşmalar gerçekleşecek.

bang. Prix programında eserler bu yıl, Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Agah Uğur, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, Amber Platform Kurucusu Ekmel Ertan, ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde çalışmalarını yürüten Yard. Doç. Elif Sürer, çalışmalarına Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezi’nde devam eden Yard. Doç. Gözde Durmuş ve yeni medya sanatçısı Ozan Türkkan’dan oluşan 2019 jürisi tarafından değerlendirildi.

2019 yılı programına katılmaya hak kazanan 12 projenin sahipleri, iş, sanat, teknoloji ve akademik dünyadan gelen mentorlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.  Mentorlar projelere kendi uzmanlıklarına göre yorum ve öneriler getirerek destek verdi.

bang. Prix 2019 sergisinde yer alacak sanatçılar ve eserleri:

Ahmet Ercan Batırel & Buğra Yesilkaynak & Cüneyt Baturel & Ece Atacan & Halit Yağar & Mehmet Çolat – Audi Ipsum

Betül Aksu & Max Paulus – Tinnitus

Cansu Sönmez – Isimsiz

Ece Nur Keskin – Innsaei

Ecem Dilan Köse & Esin Aykanat – Yasam Özü – Çapraz Dönüşüm

Emrecan Ağtaş – Görünmez Bağlar

Engin Arer & Berkay Buğdan – Distanbul

İlke Yıldan & Varlık Yücel – Anı-Görü

Mehmet Berk Bostancı – String Spring

Merve Vural & Sinem Şemsioglu – Otomatik Sanat Eleştirmeni

Nazlı Kök – Timeline

Nergiz Yeşil – Diğer Olası Normaller