kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

bang. Prix’den “Dijital Dinamikler” etkinlik programı

26 Haziran 2019

Bu yıl 3.’sü düzenlenen bang. Prix dijital sanatlar sergisi, 26 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında Studio-X İstanbul‘da Dijital Dinamikler” başlığını taşıyan ve konuşma, panel ve workshop’lardan oluşan bir program düzenliyor. Program, dijital sanatlar ve teknoloji kullanımı alanında kendini geliştirmek isteyen herkese açık ve ücretsiz.

Dijital Dinamikler programı, biyosanat, veri sanatı, yeni medya ve kinetik sanatlara ilgi duyan ve yapay zeka, veri ve ses işleme gibi teknolojilere ilişkin bilgilerini geliştirmek isteyenler için zengin ve benzersiz bir içerik sunuyor. Dijital Dinamikler programı bu özelliğiyle adeta dijital sanatlar için bir portal niteliği taşıyor.

Etkinliklere, dijital sanatlar konusunda üretim yapmayı hedefleyen sanatçıların yanı sıra, teknoloji bilgisine sahip ancak dijital sanatlara ilgi duyan kişiler de rahatlıkla katılabiliyor. Workshoplarda kontenjan kısıtı olduğundan programa dahil olmak isteyenlerin info@bangprix.org adresine mail atarak, kayıt olmaları gerekiyor.

Dijital Dinamikler Programı

26 Haziran 2019

Teknolojiye Giriş: Mini “tech”s – Rabia Yorgancı Kındıroğlu

Panel: Dijital Ütopyalar + Oyun Teknolojileri – Elif Sürer, Hakan Yılmaz

Panel: Yapay Zeka + Etik – Cansu Canca, Mehmet Ünal

Panel: Biyosanat + Biyo Teknolojiler – Arda Deniz Dokuzoğlu, Ata Akın, Elif Esen

27 Haziran 2019

Elektroniğe Giriş: Arduino Workshop – Ziya Bahtiyar

29 Haziran 2019

Görsel Medya ve Ses: Sound Design Workshop – Gökalp Kanatsız

Bilgisayarla Görme: Deep Learning Workshop – Ahmet Alp Kındıroğlu

Yaratıcı Kodlama: Processing Workshop – Mehmet Berk Bostancı