kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

BASE 2021 başvuruları başladı

1 Haziran 2021

Yeni nesil sanatçı platformu BASE, bu yıl 29 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi paydaşlığında ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde Tophane-i Amire’de gerçekleşecek. BASE’nin 5. edisyonu için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 15 Haziran 2021.

BASE, Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, geleneksel Türk sanatları ve diğer ilgili bölümlerinden 1 Ocak – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında mezun olan veya olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açık.

Her yıl 1500’e yakın başvuru arasından seçici kurul değerlendirmesi ile yaklaşık 120 genç sanatçının yapıtı sergileniyor. BASE’nin bu yılki seçici kurulunda Aslı Sümer, Burak Delier, Çağrı Saray, Defne Casaretto, Derya Yücel, Eda Kehale Argün, Gülçin Aksoy, Memed Erdener, Melek Gençer, Necla Rüzgar, Nermin Kura, Nilüfer Şaşmazer, Oğuz Erten, Orhan Cem Çetin, Sarp Evliyagil, Seçkin Pirim ve  Serhat Kiraz yer alıyor.

Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde gençlere destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlayan; Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonunu taşıyor.