kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

BASE 2022 ana sponsoru Jumbo’dan açık çağrı

28 Mart 2022

BASE 2022’nin ana sponsoru Jumbo, 75. yılını sanatçıların Jumbo markası ve ürünlerini sanatsal yorumlarıyla ifade ettikleri eserlerin bir araya geleceği özel bir sergiyle kutlamaya hazırlanıyor. Sanatçılar, Jumbo’nun ürünlerini veya filini farklı yorum ve yaratıcı ifadeleriyle dönüştürmeye, sanat ve yaşamın kesiştiği bir alan yaratmaya davet ediliyor. Son başvuru tarihi 28 Mart 2022.

Sanatçıların her disiplinden eser başvurusuna açık olan açık çağrı sonunda seçilecek eserler ilk etapta Haziran ayında gerçekleşecek BASE X JUMBO 75. yıl sergisinde gösterilecek, ardından serginin bir bölümü Eylül ayında BASE 2022 içerisinde izleyicilerle buluşacak.

Tasarım, yenilik ve yaratıcılığa büyük önem veren ve zamansız  tasarımlarıyla herkesin hayatına dokunan bir marka olan Jumbo’nun BASE işbirliğiyle hayata geçireceği bu proje kapsamında Türkiye genelinde sanatçılara yapılan açık çağrıyla Jumbo sergisine yönelik olarak geliştirecekleri taslak projeler beklenecektir. Projeler arasından seçilecek yapıtların daha sonra üretim aşamasına geçilecektir. Başvuru aşamasında bitmiş eser değil, eserin son hâli hakkında fikir verecek taslak çizim ve anlatımlar bekleniyor.